Jak wybrać jogowy kurs nauczycielski? Odkryj 2 szkoły na Bali.

Co warto wiedzieć przed wyborem kursu na nauczyciela jogi? Sprawdź, jaką szkołę wybrać, który certyfikat jest najlepszy i na co trzeba zwrócić uwagę.
kurs

Jak wybrać jogowy kurs nauczycielski? 2 szkoły na Bali, które polecam.

Zmiana ścieżki kariery, a może czas na samorozwój? Bez względu na motywację jogowy kurs nauczycielski to cudowna przygoda, która pogłębi Twoją praktykę. Jaką szkołę wybrać, na co zwrócić uwagę, u kogo polecam się uczyć – w artykule zebrałam odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują Was w tym temacie. 

Na co zwrócić uwagę przed wyborem kursu na nauczyciela jogi?

Wybór szkoły jogi, w której zrobisz swój pierwszy lub kolejny kurs nauczycielski, jest kluczowy w Twojej nowej, jogowej podróży. To krok, od którego zależy całe edukacyjne doświadczenie. Przechodziłam tę ścieżkę kilka razy i podpowiem Ci najważniejsze rzeczy, które sama chciałabym wiedzieć na początku mojej drogi. 

Przed wyborem konkretnej szkoły jogi sprawdź kilka kluczowych aspektów:

Rodzaj uzyskanego certyfikatu

Niezależnie do tego, czy kurs to dla Ciebie jogowa przygoda, a może myślisz o profesjonalnej drodze nauczyciela jogi, zwróć uwagę na rodzaj certyfikatu, który uzyskasz. Świadczy on nie tylko o przyszłych uprawnieniach, ale też o poziomie i profesjonalizmie danej szkoły.

Aktualnie Yoga Alliance to największa organizacja na świecie, która akredytuje nauczycieli jogi. Wybierając szkołę z certyfikacją Yoga Alliance masz pewność, że Twój dyplom będzie uznawany praktycznie wszędzie!  

Yoga Alliance proponuje 2 główne jogowe certyfikaty:

  • 200 RYT – tytuł nauczyciela, który ukończył I stopień kursu certyfikowanego przez Yoga Alliance,
  • 500 RYT – tytuł nauczyciela, który ukończył II stopień kursu certyfikowanego przez Yoga Alliance.

Co najważniejsze, każda szkoła zaakceptowana przez Yoga Alliance oferuje program nauczania zgodny z międzynarodowymi standardami. Dzięki temu masz pewność, że harmonogram zajęć obejmuje naukę asan, technik oddechowych, medytacji, anatomii, historii oraz filozofii jogi, a także metod nauczania.

Praktykowany styl jogi

Najważniejsze pytanie, które warto zadać sobie przed wyborem kursu nauczycielskiego to: jakiego stylu jogi chcę się uczyć? B. K. S. Iyengar, Ashtanga, Vinyasa, a może Kundalini? Upewnij się, że wybrana szkoła reprezentuje dokładnie ten styl, w którym chcesz się rozwijać i którego potem chcesz uczyć innych.

Liczba studentów

Kurs na nauczyciela jogi to bardzo intensywne przeżycie – fizycznie, ale często też mentalnie, emocjonalnie. Upewnij się, że dana szkoła przyjmuje na kurs taką liczbę uczniów, z którą będziesz czuć się swobodnie. Niektórzy z nas wolą naukę w dużych grupach, a inni w bardzo kameralnej przestrzeni. Z pewnością znajdziesz kursy, które odpowiadają obu wymaganiom. 

Którą szkołę jogi na Bali wybrać? 2 polecenia prosto z serca

Chcesz zrobić kurs nauczycielski i odwiedzić egzotyczne Bali, które na co dzień jest moim domem? Z całego serca mogę polecić dwie szkoły, które właśnie tutaj organizują swoje kursy. Dla tych z Was, które nie mogą podróżować, obie oferują również zajęcia online.

Kurs nauczycielski jogi w The Peaceful Warriors

Do tej szkoły mam szczególny sentyment. To właśnie w niej zrobiłam swój pierwszy kurs nauczycielski, a potem przez kilka lat pracowałam jako asystujący nauczyciel. To była naprawdę niesamowita, jogowa ścieżka. Do dzisiaj zdarza mi się prowadzić zajęcia dla studentów The Peaceful Warriors na żywo! 

W The Peaceful Warriors możesz uzyskać certyfikat 200 RYT. Ich kursy w kreatywny sposób łączą tradycję Hatha Jogi ze współczesną Vinyasa Flow i oferują kompleksową wiedzę, filozofię Wschodu i Zachodu w jogowej pigułce.

Kurs na nauczyciela jogi z Blissology

Blissology to szkoła założona przez Eoina Finna – kanadyjskiego nauczyciela, na którego zajęciach praktykuję jogę na Bali. Na kursach organizowanych przez Blissology możesz uzyskać certyfikat 200 RYT oraz 500 RYT. Podobnie jak w przypadku The Peaceful Warriors łączą tradycję Hatha jogi z Vinyasą, w której specjalizuje się Eoin.

Czego spodziewać się po kursie nauczycielskim jogi?

Wybierając się na intensywny, kilkutygodniowy kurs nauczycielski, przygotuj się na skupienie całej swojej uwagi na tym procesie. Najczęściej harmonogram kursu obejmuje 5 lub 6 dni zajęć w tygodniu, które są wypełnione ćwiczeniami i wykładami od rana do wieczora. To podróż w głąb Twojej praktyki, rozwinięcie świadomej medytacji, a także ćwiczenie… uczenia innych, które na początku może być sporym wyzwaniem. 

Jogowy kurs 200 RYT to dopiero początek nauczycielskiej drogi. Po jego ukończeniu pomyśl o pogłębianiu wiedzy, kolejnych warsztatach i szkoleniach. Piękno jogowej ścieżki to bycie uczniem i studentem przez całe życie! 

Podziel się

Zapisz się do mojego newslettera!

Nie przegap najnowszych informacji na swój e-mail